İnstagram Hesap Silme

İnstagram Hesap Silme her ne kadar gün geçtikçe yeni kullanıcıları arasında alsa da, Instagram silme kesin işlemleri de çoğu kullanıcı tarafından araştırılır. Bunun en önemli sebebi, zaman geçtikçe insanların sosyal medyaya eskisi gibi sıkça girememesidir.

Bu sebeple insanlar eski hesabının durması yerine, silinmesini tercih eder. Ancak öncesinde bu işlemler için emin olmanız gerekir. Zira silinme başarılı bir şekilde tamamlanırsa, bunun geri dönüşü bulunmaz. Her ne kadar eski hesabına ulaşmaya çalışan insanların sayısı oldukça yüksek de olsa, silme işlemi kesindir.

Bunun anlamı sadece takip ettiklerinizin değil, tüm bilgilerinizin kaybedileceğidir. Eğer buna yönelik karar almışsanız 1-2 hafta düşünerek, ardından işlem yapmanız önerilir. Böylece ani bir kızgınlığın verdiği etkiyle silme yapmadan kaçınılabilir.

Instagram Hesap Mobilden Silinir Mi?

Instagram diğer sosyal medya hesaplarında olduğu gibi hem mobil, hem de akıllı telefonlardan kullanılır. Ancak bilindiği üzere bu platformun masaüstüne sunduğu seçenekler daha fazla kısıtlıdır.

Gerek bunun getirdiği etki, gerekse kullanıcıların mobilden platforma girmeyi daha kullanışlı bulması insanları mobile yönlendirir. Dolayısıyla telefondan İnstagram hesap silme birçok kullanıcı tarafından araştırılır.

Bununla beraber gerek Android, gerekse IOS işletim sisteminde bu işlem mümkün değildir. Tek çözümünüz, platforma bir bilgisayardan giriş yapmadır. Her ne kadar masaüstünde çok kısıtlı seçenekler olsa da, silme ve dondurma sadece buradan gerçekleştirilir.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram hesabının nasıl silineceği eski kullanıcılar tarafından da bilinmeyebilir. Zira önceden böyle bir şey düşünülmemişse, nasıl yapılacağı da doğal olarak araştırılmamış olabilir. Eğer ne yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız, tek yapmanız gereken aşağıdaki işlemleri uygulamaktır;

 1. https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ adresine giriş yapın.
 2. Eğer hesabınız açık değilse, kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın.
 3. Hesabınızı neden silmek istediğiniz seçin.
 4. Açıklamaları okuyarak silme işlemini gerçekleştirin.

Ardından hesabınız, 30 gün sonra tamamen silinir. Eğer bunu beklemeden yapmak istiyorsanız, çözüm olmadığını bilmeniz gerekir. Zira silmek bahsettiğimiz üzere geri dönüşü olmayan bir seçenektir.

Ayrıca hesabınız çalınmışsa, ilgili kişi bilgilerinizle hesabınızı kolaylıkla silebilir. Bu nedenle güvenlik açısından da oldukça önemlidir.

Instagram Verileri Nasıl Kurtarılır?

Eğer Instagram’ı kesin silmek istiyorsanız, işlemi uygulamadan verilerin bir kopyası indirilmelidir. Nitekim İnstagram hesap silme kesin bir işlemdir. Bu nedenle bilgileriniz, fotoğraflarınız ve videolarınız tamamen kaldırılır. Eğer bir yedeğiniz yoksa kalıcı olarak erişiminiz engellenir.

Ancak bir kopya istemek, buna çözüm almanızı sağlar. Eğer bilgisayardan yapmak istiyorsanız, şu işlemleri takip ederek bir çözüm bulabilirsiniz;

 1. Bilgisayardan Instagram resmi sitesine giriş yapın.
 2. Hesabınızda oturum açın.
 3. Ayarlar ekranında, gizlilik ve güvenlik bölümüne gelin.
 4. Ekranda görülen veri indirme kısmına gelerek, yükleme gerçekleştirin.

Böylece istediğiniz kaydedilir ve işlemlere başlanır. Her ne kadar silme işlemleri telefondan yapılama da, veri indirme mobilden de sağlanabilir. Bunun için aşağıdaki aşamaları takip etmek yeterlidir;

 1. Akıllı telefonunuzdan Instagram’a giriş yapın.
 2. Ekranda profil simgesine dokunarak, profil sayfanıza girin.
 3. Üç çizgi simgesini seçerek, sola doğru genişleyen menüden ayarları seçin.
 4. Güvenlik ekranında, verileri indir üzerine tıklayın.

Tüm bu işlemler ardından, bilgilerin nereye gönderileceği seçilmelidir. Bunun ardından da ilerleyerek işlemler sonlandırılır. Burada bilmeniz gereken, 48 saate kadar devam edebileceğidir. Zira yoğun bir paylaşım yapmışsanız, bilgilerin toplanması vakit alabilir.

Dolayısıyla tarafınıza mail iletilene kadar, beklemeniz önerilir. Ardından hesabınızı silmek için işaretleyebilirsiniz. Eğer 30 gün içerisinde fikir değiştirirseniz, tekrar girdikten sonra işlemi geri alabilirsiniz.

Takipçi satın al kelimesi ile organik takipçi paketlerimizden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 

+908502410173
WhatsApp
Sipariş Sorgula