Instagram Hesap Dondurma

Instagram kullanıcılara hem hesap silme, hem de dondurma işlemi sunar. Her ne kadar birçok kişi Instagram hesap dondurma IOS işletim sisteminde nasıl yapılır? Sorusu revaçta olsa da, mobilde olmayıp, masaüstüne bulunan belki de tek seçenek hesap silme ve dondurma işlemleridir.

Dolayısıyla ister Android, isterseniz IOS işletim sistemi kullanın, sadece herhangi bir bilgisayar üzerinden işlem yapabilirsiniz. Dondurma anında gerçekleştirilmekte olup, böylece hesabınız diğer kullanıcılara ulaşılmaz hale gelir.

Ancak sizin erişim izniniz vardır. Eğer hesabınızı silmeyi düşünüyorsanız, bunun yerine dondurmayı tercih etmek daha verimli sonuçlar getirir. Nitekim silmek için işaretlenen bir hesap, 30 gün ardından kalıcı olarak kaldırılır. Platform ile irtibat kursanız da işlem kesin olduğu için, çözüm sağlanmaması olasıdır.

Birçok kişi bu sorunu yaşadığı için en başında dondurmak, size etkili bir çözüm sunar.

Instagram Hesap Nasıl Dondurulur?

Instagram hesap dondurma oldukça pratik şekilde yapılabilir. Ancak mobil üzerinde olmadığı için, Instagram nasıl dondurulur birçok kişi tarafından nasıl yapıldığı bilinmeyen işlemlerin belki de başında yer alır.

Bunun için aşağıdaki işlemleri tek tek takip ederseniz, bir çözüm bulabilirsiniz;

  1. Masaüstünden Instagram sitesine girin.
  2. Kullanıcı adı ve bilgilerinizle hesabınıza giriş yapın.
  3. Profil resminize tıklayarak, bu ekrana giriş yapın.
  4. Profili düzenle butonunun hemen yanında yer alan ayarlar simgesini seçin.

Eğer ekranı incelerseniz, görebileceğiniz üzere birçok seçenek vardır. En altta bulunan dondurma seçeneği, işlem yapmanıza olanak tanır.

Hesap Dondurma Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Instagram içerisinde birçok kullanıcı hesabını dondurup, açtıktan sonra takipçi ve paylaşım gibi bazı konularda eksiklerin olduğunu görerek endişeye kapılır. Burada en çok yapılan uygulama tekrar dondurup açarak, çözüm aramadır. Ancak bu işlem sadece bilgilerin size ulaşma süresini uzatır.

Zira donma durumundan çıkan bir hesabın bilgileri, 1-2 gün süresince gelir. Dolayısıyla takipçileriniz 0 olarak görünüyor da olsa, bu geçicidir. Bununla beraber bu zaman içerisinde gelmemişse, platform ile irtibata geçerek, destek almanız gerekir.

Hesabınızı tekrar dondurmak, size çözüm getirmez. Ancak bazı takipçileriniz eksikse, bunun normal olabileceği bilinmelidir. Zira Instagram içerisinde çoğu üye, silinmiş bir hesabı listesinde bulundurmaz. Dışarıdan dondurulmuş ve silinmiş bir hesap anlaşılamayacağı için, kişiler genellikle listesinden kaldırma yoluna gider.

Instagram Dondurulan Hesap Nasıl Açılır?

Instagram hesap dondurma, hesabının görülmesini istemeyen kullanıcılar için güzel bir çözümdür. Eğer kullanmayacaksanız ancak silmek de istemiyorsanız, sizlere pratik bir çözüm sunar.

Bir süre sonra platforma giriş yapmaya karar vermişseniz, Instagram ile irtibata geçmeye gerek kalmadan kullanıcı adınız ve şifreniz ile hesabınızı açmanız yeterlidir. Instagram hesap dondurma açma için sadece bu işlemi iptal etmeniz gerekir.

Instagram Dondurma Süresi Ne Kadar?

Instagram kullanıcılarının en çok endişelendiği konu, uzun süre dondurma olup olmadığı veya dondurma ardından bir süre geçince otomatik silinip, silinmediğidir.

Ancak her iki durumda da endişelenmeniz gerekmez. Zira Instagram dondurma süresi bulunmaz. Dolayısıyla istediğiniz an dondurabileceğiniz gibi, ne zaman arzu ederseniz geri açmanız mümkündür. Bununla beraber üst üste istek yapılırsa, işlemler arasında bir hafta gibi bir süre beklemek gerekebilir.

Dolayısıyla dikkatli olmanız gerekir. Ayrıca Instagram içerisinde hesap dondurma ve açma, birbirinden iki farklı işlemdir. Dolayısıyla isterseniz yıllarca bekleyin, dondurulan bir hesap bu şekilde korunur. Zira silme işlemi uygulanmamıştır.

Son olarak eğer silmek istiyorsanız, https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ adresine girerek işlem yapmanız yeterlidir. Eğer oturum açık değilse açmanız şarttır.

Takipçi satın al ile alakalı gerekli bilgilerimize ulaşım sağlamak ve takipçi almak için sitemizin ana sayfasına giriş yaparak gerekli adımları kolaylıkla takip edebilirsiniz.

+908502410173
WhatsApp
Sipariş Sorgula